İmplant Tedavisi

Diş kampanya ve fırsatları arasında implant tedavileri ilk sırada gelmektedir. Özellikle son yıllarda implant tedavilerinde kullanılan malzemelerin fiyatında görülen artışlar, herkesin implant tedavilerinden yararlanmaları için kliniğimiz tarafından uygun hale getirilmiştir. Gülüş estetiği ve sağlıklı dişler denince akla ilk gelen implant tedavilerinde en güvenilir implant markalarıyla çalışan sağlık merkezimiz, sizin için uygun kampanyalarla sağlıklı dişlere kavuşmanızı sağlamaya devam ediyor.

Diş tedavilerinde kullanılan teknik ve malzemelerin her geçen gün gelişmesiyle ortaya çıkan yeni tedavi metotları da ağı ve diş sağlığını önemseyen herkes için önemli alternatifler sunmaktadır. Parlak bir gülüşe kavuşmanız ve güçlü dişlerle keyifle yiyip içebileceğiniz sağlıklı dişlere kavuşmanız için implant kampanyası kapsamında yer alan tedavilerimizden yararlanabilirsiniz.

İmplant Tedavisi Kampanyası Kapsamında Neler Var?

İmplant diş tedavisi kapsamında birçok farklı hizmet yer almaktadır. Ancak implant tedavilerinde görülen bu hizmetlerin farlılık göstermesinde temel unsur tercih edilen implant malzemesi ve hasta durumu olacaktır. Ağız ve diş sağlığına ilişkin hastaların ihtiyaç duyduğu sayısız tedaviye kolayca ulaşmaları için uzman hekimlerimizle hizmet vermeye devam ediyoruz. Gülüşünüzü kusursuz bir hale getirmek için tercih edebileceğiniz tedavilerimiz ile hem sağlıklı dişlere kavuşabilir hem de estetik bir gülüşe sahip olabilirsiniz.

İmplant tedavileri başta olmak üzere birçok farklı ayrıcalıktan yararlanarak kliniğimizde talep edebileceğiniz sağlık hizmetlerimiz kısaca şunlardır:

 • Gülüş Estetiği
 • İmplant Tedavisi
 • Zirkonyum Kaplama
 • Çene Diş Cerrahisi
 • Periodontoloji
 • Protez Tedavileri

Ağız ve diş sağlığınızı koruyucu önlemler, tedaviler ve gülüş estetiğine ilişkin ihtiyacınız olan her konuda kliniğimizin uzmanlığından yararlanarak, en uygun kampanyalar ile sağlıklı bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.

İmplant Tedavisi Nedir?

İmplant tedavisi eksik dişlerin tedavisinde kullanılan en yaygın diş tedavileri arasında yer almaktadır. Darbelere, travmalara veya diğer nedenlere bağlı olarak diş kaybı yaşamış kişiler için çene kemiğine yerleştirilen, özel malzemelerden üretilmiş vidalar olarak da tanımlamak mümkündür. Bu vidaların üzerine yerleştirilen yine özel diş protezleri ile implant tedavisi uygulanmış olur.

Titanyum malzemeden oluşan vidaların çene kemiğine yerleştirilerek yapılan tedavilerde uzmanlık ve deneyim oldukça önemlidir. Hastaların hayatına yeninden sağlık dişlere sahip bir şekilde devam edebilmeleri için implant tedavisi önemli bir yöntemdir. Kişinin doğal dişlerinden ayırt edilemeyen ve sorunsuz bir yeme içme faaliyetinin yapılmasını sağlar. Tedavi sonrasına hastalar yaşamlarında konuşma, yeme, içme ve güzel bir gülüş elde edebilirler.

İmplant Tedavisinden Kimler Yararlanabilir?

Genç yaşta implant yaptırılabileceği gibi yaşa bağlı olarak zaman içinde görülecek diş kayıpları için de implant tedavilerine başvurulması mümkündür. İmplant tedavileri de diğer pek çok diş tedavisinde olduğu gibi 18 yaşından büyük herkes için uygulanabilir. Burada önemli olan kriter çene ve yüz gelişiminin tamamlanmış olmasıdır. Diğer pek çok estetik diş tedavilerinde de benzer kriterlere dikkat edilmektedir.

Yapılacak tetkikler sonucunca şeker gibi kronik hastalıkları olanlar veya düzenli ilaç kullanmak zorunda olan kişilerin tedavi öncesinde detaylı yapılacak taramalar sonrasında tedaviden yararlanabilecektir. Temelde kayıp dişlerin yerine diş kökü olarak uygulanan implant her yaş grubu ve cinsiyetten birey için uygun bir tedavi yöntemi olarak değerlendirilmektedir.

Hangi Durumlarda İmplant Yapılmalıdır?

Hızlı implant tedavisi uygulanması gereken kişiler arasında darbelere veya travmalara bağlı olarak diş eksikliği yaşayanlar ilk sırada yer almaktadır. İmplant diş eksikliğinin giderilmesini sağlayan bir tedavi yöntemidir. Bir veya birden fazla diş eksikliği durumunda uygulanabilir. Yaşam kalitesinin düşmesine neden olan en önemli sorunlardan biri olan diş kayıplarının bu yöntem ile giderilmesi hedeflenmektedir. Sadece yeme içme fonksiyonlarının yeniden kazandırılması değil, aynı amanda estetik açıdan da güzel bir görünüm elde edilmesini sağlamak için implant tedavisi uygulanabilir.

Genel sağlık sorunu olmayan, çene ve yüz gelişimini tamamlamış herkes için implant uygulamasına başvurulabilir. İmplant kampanyası ile kliniğimizden alanında uzman hekimlerce yapılacak implant tedavilerinden yararlanabilir hem sağlıklı dişlere hem de estetik bir gülüşe sahip olabilirsiniz.

İmplant Tedavisi Riskli Bir İşlem Midir?

İmplant yan etkileri nadiren görülmektedir. Alanında uzman ve deneyim sahibi bir kişi tarafından uygulanacak implant tedavisinde risk bulunmaz. Genel itibariyle implant tedavileri risksiz olarak değerlendirilmektedir. Fakat her cerrahi müdahalede olduğu gibi en basit diş operasyonlarında bile sıfıra yakın da olsa risk bulunur. Hastanın genel sağlık durumu bu açıdan önemlidir.

İmplant tedavisi sonrasında nadirde olsa şu yan etkilerden bazıları görülebilir:

 • Enfeksiyon ve iltihap sorunları,
 • Vücudun implantı kabul etmemesi,
 • Diş etinde his kaybı yaşanması vb.

Yan etkiler çoğu zaman genel sağlık durumu iyi olmayan kişilerde nadiren ortaya çıkabilmektedir. İmplant tedavisinde en çok implantı vücut kabul etmezse ne olur sorusu gelmektedir. Titanyum insan vücudu tarafından reddedilmeyen bir elementtir. Ancak özellikle aşırı sigara tüketen kişilerde zaman zaman vücudun kabul etmediği görülmektedir. Bu tür risklere karşı tedavi öncesinde kliniğimiz tarafından yapılacak tetkikler ile sorunsuz bir tedavi süreci yürütülmektedir.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Diş implant tedavisi sanıldığının aksine kısa sürede tamamlanabilmektedir. Diş hekiminin deneyim ve uzmanlığına göre her implant için ortalama 3 – 4 dakika gibi bir süre ayrılmaktadır. Bu süreler içinde çene kemiğine yerleştirilen implantların yaklaşık 3 – 4 ay süre içinde kaynaması beklenmektedir. Ardından protez dişlerin yerleştirilmesi için tedavi kaldığı yerden devam edecektir.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

İmplant yapım aşamaları birkaç önemli adımdan oluşmaktadır. İlk olarak hasta talepleri, şikayetleri ve beklentileri dinlendikten sonra genel testler yapılarak hastanın uygunluk durumu incelenmektedir. Sonrasında ise güvenle işleme geçilebilir. İmplant tedavisi aşamaları kısaca şöyle özetlenebilir:

 • Hafif bir sedasyon verilerek işleme başlanır.
 • Tek aşamalı veya iki aşamalı implant yerleştirme yöntemlerinden uygun olanı seçilir.
 • Tel aşamalı implant yerleştirildikten sonra geçici başlıklar takılırken, iki aşamalı implant yerleştirme işlemlerinde implant takıldıktan sonra üzeri diş eti ile kapatılarak iyileşme sürecine bırakılır.
 • Protez başlıklar sonraki süreçte takılmaktadır.
 • Alt çenede 3, üst çenede ise 6 aylık bir iyileşme süresi görülmektedir.

İmplant Tedavisi Avantajları Nelerdir?

İmplant avantajları arasında en önemlisi elbette kişinin eski ağız ve diş sağlığına kavuşmasıdır. Yeme içme fonksiyonlarının ekişinden daha iyi bir hale getirilmesinin yanı sıra gülüş estetiği açısından da implant tedavisi oldukça faydalı bir tedavi yöntemidir. Kliniğimizden implant tedavisi alarak şu avantajları elde edebilirsiniz:

 • Yeme içme fonksiyonlarının sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi.
 • Dayanıklı ve güçlü diş kökü ve dişler.
 • Doğal görünüm elde edilir.
 • Kalıcı ve uzun ömürlü sağlık dişlere kavuşmanızı sağlar.
 • Harika bir gülüş estetiğine sahip olmak vb.

İmplant Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?

İmplant fiyatları özellikle tedavi sırasında hangi implant markalarının kullanılacağına göre değişmektedir. Günümüzde kaliteli malzemeden üretilen en iyi implantların fiyatları arasında en ideal seçimin yapılması önemlidir. İmplant tedavisinin fiyatlarının belirlenmesinde önemli bir diğer etken ise kaç diş için uygulama yapılacağıdır.

Ağız ve diş sağlığına ilişkin ihtiyacınız olan tüm sağlık hizmetleri için kliniğimizi tercih ederek bütçenizle dost, sağlınızı önemseyen implant kampanyası sayesinde sağlıklı ve güzel bir gülüşe sahip olabilirsiniz.

İmplant Kampanyası

WeCreativez WhatsApp Support
Anında Size Dönelim.