Ağız ve Diş Sağlığı

Diş Eti Çekilmesi Nedir? Neden Olur?

Ağız sağlığını korumak ve sağlıklı bir gülüşe sahip olmak için ağız bakımını bir bütün olarak görmek gerekir. Diş sağlığı, bakımı ve yaşanan sorunlara karşı tedavi ne kadar önemliyse, diş etinin bakımı ve yaşanan sağlık sorunlarında tedavisi aynı önemi taşır. İşte diş eti çekilmesi sorunu da ağız sağlığını korumak adına hızla müdahale edilmesi gereken diş eti hastalıklarından birisidir.

implant

All On Four İmplant Nedir?

All on Four implant tekniği sayesinde, hiç dişi olmayan hastalara yerleştirilen 4 adet implant üzerine aynı gün diş protezin sabitlenmesi ile yapılan bir tedavi şeklidir. Yerleştirilen 4 adet implanttan, 2 tanesi ön çeneye paralel olarak, diğer iki tanesi de arka çeneye açılı olarak yerleştirilerek aynı gün geçici sabit protez ile tedavi tamamlanır.

implant

İmplant Sonrası Ağrı Olur mu?

Diş implantları, kayıp yaşanan dişlerin yerine uygulanan bir tedavi çeşididir. Diş kayıplarında doğal bir çözüm için en çok tercih edilen ve doktorlar tarafından da tavsiye edilen tedavidir. İmplant yaptırmak isteyen kişilerin en çok korktuğu ve sıklıkla sorulan soruların başında implantın ağrı yapıp yapmamasıdır. Bu yazımızda implant tedavisinde ağrı oluyor mu? İmplant sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? bunlardan bahsedeceğiz.

Ağız ve Diş Sağlığı

Çocuklarda Ağız ve Diş Sağlığı

Çocuklarda ağız ve diş sağlığı önemli bir konudur. Dünya Sağlık Örgütü çocukların ilk diş hekimi kontrol muayenesinin dişlerinin çıkmaya başladığı 6 ay-1 Yaş arasında başlanmasını önermektedir. Çocuğunuzun ilk diş hekimi muayenesi önem içermektedir. Çocuğun bir travma yaşamaması açısından çocuk diş hekimleri çocuğunuza özenle yaklaşmaktadırlar. Çocukta çene ve diş gelişiminden sağlıklı beslenme alışkanlıkları diş hijyeni konusunda alışkanlık kazanması açısından diş hekimleri önemli rol oynamaktadır. Ailenin çocuğa bu konudaki yaklaşımının  diş hekimi yardımıyla olması çocuğunuzun ağız ve diş sağlığının doğru yöntemlerle sağlanması açısından önem içermektedir.

implant

İmplant Yaptırmak Doğrumu?

Son zamanlarda internet üzerinden bir çok kişi implant konusunda araştırmalar yapmakta. Sizlere bu makalemizde implant tedavileri konusunda bilgilendirme yapacağız. Öncelikle sizlere implant’ın ne olduğunu ve güvenli bir tedavimi kısaca bahsetmek istiyorum.

WeCreativez WhatsApp Support
Anında Size Dönelim.