implant

All on Four implant tekniği sayesinde, hiç dişi olmayan hastalara yerleştirilen 4 adet implant üzerine aynı gün diş protezin sabitlenmesi ile yapılan bir tedavi şeklidir. Yerleştirilen 4 adet implanttan, 2 tanesi ön çeneye paralel olarak, diğer iki tanesi de arka çeneye açılı olarak yerleştirilerek aynı gün geçici sabit protez ile tedavi tamamlanır.

Uzun süreli diş kayıplarında, arka çenenin yeteri kadar kullanılmamasından kaynaklı olarak kemik kaybı yaşanmaktadır. Normal implant tedavisinde kemik kaybı olan bölgelere implant yapılması için, kemik tozu uygulanarak yetersiz olan bölge güçlendirilmektedir. All On Four tekniğinde ise arkada bulunan boşlukları pas geçerek implantları açılı şekilde yerleştirilmesiyle, kemik tozuna gerek kalmadan arka taraflara implant tedavisi yapılabilmektedir.

All On Four Nasıl Yapılır?

Tedavi öncesinde hastalardan ölçü alınıp geçici protezleri hazırlanır. Çekilmesi gereken diş varsa lokal anestezi altında bu dişler çekilir. 4 implanttan 2 tanesi ön çeneye paralel, diğer 2 tanesi arkaya açılı olarak yerleştirilir. Geçici protezler bu implantlara uygulanır.

All on Four implant Avantajları?

 • Hiç dişi olmayan veya çok az dişi kalmış fakat artık onların da çekiminin gerektiği kişilere uygulanabilir.
 • Aynı gün geçici protez diş uygulanarak klasik implant tedavisinde beklenen 3-6 aylık iyileşme süresi beklenmez.
 • Kemik kaybı olan hastalar için idealdir.
 • Operasyon süresi normal implanta göre daha kısadır.
 • Temizliği ve bakımı kolaydır.
 • kısıtlı zamanı olan hastalar için uygundur.16 Şub, 2022

Dikişsiz İmplant Nedir?

İmplant tedavisi yapılırken hiç kesik işlemi yapılmadan çeneye yerleştirilen vidaların, dikiş atılmadan kapatılması işlemine Dikişsiz implant tedavisi denir. Devamı
18 Kas, 2021

İmplant Yaptırmak Doğrumu?

Son zamanlarda internet üzerinden bir çok kişi implant konusunda araştırmalar yapmakta. Sizlere bu makalemizde implant tedavileri konusunda bilgilendirme yapacağız. Öncelikle sizlere implant’ın ne olduğunu ve güvenli bir tedavimi kısaca bahsetmek… Devamı

2 Yorum “All On Four İmplant Nedir?”

 1. Nedret Kavcin 6 ay önce

  Üst cenemde önden 4dusim eksik ücret ödemesi ne kadar tutar bilgi verir misiniz

  1. Merhabalar, telefon numaramızdan bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This field is required.

This field is required.

WeCreativez WhatsApp Support
Anında Size Dönelim.