implant

Son zamanlarda internet üzerinden bir çok kişi implant konusunda araştırmalar yapmakta. Sizlere bu makalemizde implant tedavileri konusunda bilgilendirme yapacağız. Öncelikle sizlere implant’ın ne olduğunu ve güvenli bir tedavimi kısaca bahsetmek istiyorum.

 

İmplant Tedavisi

İmplant Nedir?

Tanım olarak implant tedavisi Diş protezini desteklemek veya ortodontik olarak işlev görmek için çene veya kafatası kemiği ile arayüz oluşturan cerrahi bir bileşen olarak tanımlayabiliriz. İmplantlar ortalama olarak 1970 li yıllardan itibaren diş tedavileri arasında kullanılmaktadır. Tabiki günümüz teknolojisi ve tıpta yaşanan ilerlemeler neticesinde günümüzde ilk çıktığı günden buyana bir çok geliştirme yapılmıştır. İmplantların kullanımı giderek artmaya başlamıştır. Örneğin ABD, en az bir dişi eksik olan hastaların %0,7’sinden (1999-2000) %5.7’ye (2015-2016) çıkarak diş implantlarının artan bir şekilde kullanıldığını gördü ve 2026’da potansiyel olarak %26’ya ulaşacağı tahmin ediliyor.

Ancak unutulmamalıdır ki eksik veya hasarlı dişlerin yerine başka çözümlerde üretilebilmekte. İmplantlar genelde tam anlamıyla eksilen dişlerin yerine kullanılmaktadır. Ayrıca çenedeki çiğneme fonksiyonunu tekrar kazandırmak amaçlı olarak tercih edilmektedir.

 

İmplant Tedavisi

Tedavi Süreci Nasıl İlerliyor ?

İmplant diş tedavilerinde süreç uygulanacak olan protez sayısına göre değişkenlik gösteriyor. Bu durumu ancak doktorunuz belirlemekte. Ön muayene sonrasında doktorunuz sizin çene yapınızı ve uygulanacak alanın implantın uygun olup olmadığını tespit ettikten sonra sizlere süreç hakkında bilgi verecektir.

İmplantların Ömrü Ne Kadar?

Bu tamamen sizin diş bakımınıza ve kullanılan implant malzemesine göre değişmekte, ancak ortalam bir süre vermemiz gerekir ise 10 ile 20 yıl arasında bir implantın kullanılabildiği görülmektedir.

İmplant Fiyatları ?

İmplant fiyatları uygulama sayısı ve hastanın çene durumuna göre değişmekte. Öncelikle çene yapınızın implant tedavisine uygun olması en önemli kurallardan birisidir. Bu durumu net anlamak için öncelikle doktorunuz ile görüşmeniz size en sağlıklı bilgiyi almanıza olanak sağlayacaktır. İmplant fiyatları kullanılan malzemenin marka ve o yıla bağlı olarak değişen fiyatı ile belli olmaktadır.  Size özel fiyatlandırmamız için bizlere hemen başvuru formumuz üzerinden bilgilerinizi bırakabilirseniz fiyatlandırma ve randevu için sizleri arayabiliriz.

Nasıl Randevu Alabilirim?

Bizlere iletişim formumuz üzerinden ulaşabilirsiniz. Sizlere en kısa sürede dönüş sağlayacağız.

18 Tem, 2022

All On Four İmplant Nedir?

All on Four implant tekniği sayesinde, hiç dişi olmayan hastalara yerleştirilen 4 adet implant üzerine aynı gün diş protezin sabitlenmesi ile yapılan bir tedavi şeklidir. Yerleştirilen 4 adet implanttan, 2… Devamı
22 May, 2023

2023 Güncel İmplant Fiyatları Hesaplama

Günümüzde sık sık uygulanan implant tedavisi hastaların ihtiyaçlarına göre farklı şekillerde uygulanmaktadır. Bu noktada hastalar tarafından en çok merak edilen konu tedavinin ücretlendirilmesidir. Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This field is required.

This field is required.

WeCreativez WhatsApp Support
Anında Size Dönelim.