implant

İmplant tedavisi yapılırken hiç kesik işlemi yapılmadan çeneye yerleştirilen vidaların, dikiş atılmadan kapatılması işlemine Dikişsiz implant tedavisi denir.

Klasik implant tedavisi yönteminde, vidaların yerleştirmek için öncelikle diş etlerinde kesilme yapılmalı ve vidalar buradan yerleştirilir. Bu işlem daha sonra diş etlerinin dikilmesi ile tamamlanır. Fakat dikişsiz implant tedavisinde diş etlerinde herhangi bir kesme işlemi yapılmadan implantların yerleştirme işlemleri yapılır. Bu yöntem ile hem tedavi süresi kısalır hem de oluşabilecek enfeksiyonun önüne geçilmiş olunur.

İmplant tedavisinde iki işlem vardır. Bunlardan ilki implantın çene kemiğine yerleştirilmesi işlemidir. Vidanın çene kemiğine iyice kaynaşması için bir müddet beklenmesi gerekmektedir. Bu süre geçtikten sonra tedavide ikinci aşama olan vidanın üzerine seramik ve porselenden üretilmiş olan dişler sabitlenerek işlemler bitirilir. Dikiş olmadan yapılacak olan işlemlerde ise implant ve destek diş aynı seansta yerleştirilerek tedavi tamamlanır.

Tabi ki dikişsiz yapılacak olan implant tedavisinin hem avantajları hem de dezavantajları vardır.

Dikişsiz implant Avantajları Nelerdir?

  • Normal bir implant tedavisi şekline göre işlemler daha hızlı tamamlanır.
  • Herhangi bir kesik işlemi olmadığı için ortaya çıkabilecek olan enfeksiyonların önüne geçilmiş olur.
  • Kanama ve ödem riski olmadığı için daha sorunsuz bir iyileşme süreci olur.

Dikişsiz implant Dezavantajları Nelerdir?

  • Normal bir implant tedavisine göre maliyeti daha yüksektir.
  • Yapılacak olan çene kemiği çok sağlam olmalıdır. Aksi halde bu işlem yapılamaz.
  • Yapacak olan cerrahın bu işlemlerde tecrübeli olması çok önemlidir.

Dikişsiz İmplant Tedavisi Süreci Nasıldır?

Bu işlemlerde öncelikle hastanın çene kemiğinin yeterli olup olmadığını tespit etmek için özel çene tomografisi çekilir. Elde edilen tomografi sonucunda cerrahi süreç planlaması yapılır. Elde edilen 3 boyutlu tomografi görselleri sonucunda implatların yerleştirileceği bölgeler belirlenir.

Hastanın diş etinde çok küçük bir delik açarak implant deliğe yerleştirilir ve üzerine porselen yada seramik dişler implanta monte edilerek tedavi işlemi yaklaşık 10-15 dk içinde tamamlanır.

Dikişsiz İmplant Fiyatları

Yapılacak tomografi ile birlikte daha uzman bir hekim tarafından yapılması gerektiği için normal implant tedavisine göre daha pahalıdır. Tam olarak net bir rakam öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Fiyatlar belirlenirken hastanın o anki diş yapısına ve yaptıracağı diş sayısına göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

18 Kas, 2021

İmplant Yaptırmak Doğrumu?

Son zamanlarda internet üzerinden bir çok kişi implant konusunda araştırmalar yapmakta. Sizlere bu makalemizde implant tedavileri konusunda bilgilendirme yapacağız. Öncelikle sizlere implant’ın ne olduğunu ve güvenli bir tedavimi kısaca bahsetmek… Devamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This field is required.

This field is required.

WeCreativez WhatsApp Support
Anında Size Dönelim.